VidiShop molvidi.hu Alba Liga
2018. Október 17. 17:30  -  Guber Péter   -   Fotó: molvidi.hu
TÖRTÉNELEM
Emlékezetes meccsek a Vidi történetéből - 42. hét

Összeállításunkban az első Vidi - PAFC mérkőzést, a Tiszakécske kiütését és egy 38 évvel ezelőtti, Volán elleni 7-2-es sikert idézünk fel.

A molvidi.hu-n időről időre felidézünk néhány emlékezetes mérkőzést klubunk gazdag történelméből. Az október 15-21-i hétről ezúttal az elmúlt 38 év három összecsapását emeltük ki.

2013 - Siker elsőre

OTP Bank Liga 2013-14, 11. forduló
Székesfehérvár, Sóstói Stadion, 3100 néző
2013. október 19., szombat 14:00
Videoton FC - Puskás Akadémia FC 3-0 (0-0)
Gólszerző: Zé Luís (66.), Nildo (75.), Álvarez (90.)

Videoton FC: Calatayud - Szolnoki, Caneira, Vinícius, Stopira - Vítor Gomes, Sándor Gy. - Kleinheisler (Kovács I., 55.), Nikolics, Nildo (Álvarez, 84.) - Zé Luís (Gyurcsó, 80.)
Vezetőedző: José Gomes

Puskás Akadémia FC: Hajduch - Margitics, Vaszicsku, Nagy Zs., Tamás M. - Gallardo (Molnár T., 33.), Polonkai, Czvitkovics, Bertus (Fabio, 59.) - Zsolnai, Tischler
Vezetőedző: Benczés Miklós

Történetünk során először találkoztunk a Puskás Akadémiával 2013. október 19-én. A Sóstói Stadionban rendezett összecsapáson ellenfelünk kezdőjében számos olyan labdarúgó akadt, aki korábban vagy később megfordult a Vidinél is. Ilyen volt Margitics, Vaszicsku, Nagy Zs., Tamás M., Polonkai, Zsolnai, Tischler, illetve a csereként beálló Molnár Tibor is. A kispadon az a Benczés Miklós ült, aki jelenleg is a PAFC vezetőedzője, ám 2015 és 2018 között máshol dolgozott.

Természetesen együttesünk számított esélyesnek már a találkozót megelőzően is, az újoncok 16 csapatból a 12. helyet foglalták el a tabellán - még úgy is, hogy az előtte lévő két fordulóban győzni tudtak -, míg a Vidi 4 ponttal vezette a bajnokságot. Érdekesség, hogy a bajnokságban először volt ekkor egyszerre kezdő a Nikolics-Zé Luís csatárduó (ez később is csak ötször fordult elő) és előbbi két gólpasszal, utóbbi egy góllal járult hozzá a sikerhez.

A találkozó legemlékezetesebb momentuma talán Álvarez 90. perces találata, amely egy tökéletesen kivitelezett külsős lövésből született, érdemes felidézni:

1997 - A legnagyobb kiütés

NB I 1997-98 - 13. forduló
Székesfehérvár, Sóstói Stadion, 4000 néző
1997. október 18., szombat 17:00
Videoton FC Fehérvár - Tiszakécske FC 8-0 (2-0)
Gólszerző: Dvéri (19.), Vancsa (45., 47., 62.), Korsós (65., 70.), Waltner (78.), Róth (89.)

Videoton FCF: Bíró Sz. (Milinte, 68.) - Makrickij, Schindler, Tóth A., Urbonas (Miklós A., 68.) - Dulics, Dvéri, Vancsa (Waltner, 74.) - Róth, Takács L., Korsós
Vezetőedző: Disztl László

Tiszakécske FC: Nagy Zs. - Gábor, Barna, Thaly (Mike, 53.), Vidakovics, Unyatinszky (Bagi, 53.), Nagy L., Molnár, Szántó, Besserman (Collins, 68.), Balla
Vezetőedző: Szurgent Lajos

Az 1972-es Eger elleni kiütés mellett a Tiszakécskére mértük a legnagyobb csapást klubunk NB I-es történelmében. Az edzői karrierje során kizárólag a Honvédnál és a Bács-Kiskun megyei csapatnál dolgozó Szurgent vezette vendégek 12 forduló után a 18 csapatból a 15. helyen álltak, míg a Vidi a 9. pozíciót foglalta el, így a 8 gólt előzetesen nem sok minden indokolta - ahogy az első félidő eredménye sem, hiszen a 45. percben Vancsa fejese mindössze 2-0-ra alakította az állást, miután 0-0-nál két ziccert is kihagytak a sárga-kékek.

A második játékrészben aztán alaposan beindult a henger, az említett Vancsa a 62. percre már NB I-es történelmünk 21. mesterhármasát jegyezte, majd Korsós dupláját az akkor még csak 4 perce pályán lévő Waltner első NB I-es gólja követte, Róth pedig a hajrában beállította a klubrekordot is.

1980 - Négy gól 9 perc alatt

NB I 1980-81, 11. forduló
Székesfehérvár, Sóstói Stadion, 4000 néző
1980. október 18., szombat 16:00
Videoton SC - Volán SC 7-2 (4-0)
Gólszerző: Novath (34., 37.), Tiber (40.), Burcsa (43., 70.), Végh (62.), Vadász (85.), illetve Szakál (52.), Magos (84.)

Videoton SC: Disztl P. - Csuhay, Disztl L., Végh, Baranyi - Karsai (Szirják, 67.), Burcsa, Vadász, Novath - Tiber, Szabó J. (Májer, 71.)
Vezetőedző: Verebes József

Volán SC: Kovács L. - Szakál, Magos, Zombori, Juhász, Sebők, Seres (Forintos, 72.), Hámori, Hatvanger, Ebedli F., Durgonics
Vezetőedző: Sárosi László

Az 5. fogadta az egy meccsel kevesebbet játszó 7.-et az 1980-81-es idény 11. fordulójában. A Volán ezen a nevén és később REAC-ként sem sokszor tudta legyőzni együttesünket és nem volt ez másképp a formálódó 1984-85-ös csapatunk ellen sem, ahol már a későbbi menetelés 9 játékosa is pályára lépett.

A Verebes József vezette Vidi nagy pofont adott a budapestieknek, amit a 34. és a 43. percek között elért 4 (!) találat alapozott meg. Bár a második játékrészben a vendégek is kétszer eredményesek tudtak lenni, végül 7-2-t mutatott az eredményjelző, amely rekordnak ugyan nem számít, de így is előkelő helyet foglal el a legnagyobb sikereink listáján. Érdekesség, hogy bár 5 különböző játékosunk is gólt szerzett, éppen a klubrekorder csatár, Szabó József nem tudott betalálni - persze emiatt később aligha bánkódott...

Hírek
MOL Vidi FC - Minden jog fenntartva
A webhely cookie-k segítségével nyújtja a szolgáltatásokat, szabja személyre a hirdetéseket és elemzi a forgalmat. Emellett a felhasználási adatokhoz a Google is hozzáférhet. A webhely használatával elfogadja a cookie-k használatát. További részletek