VidiShop molvidi.hu Alba Liga
2019. Március 03. 18:47  -  Wéninger Ákos   -   Fotó: molvidi.hu
Egygólos vereség a Csepel otthonában

Kevés helyzetet hozó meccsen a hazaiak a második félidő legelején szerzett góllal otthon tartották a 3 pontot.

NB III Nyugati csoport, 2018-2019, Tavaszi szezon, 17. fordulóMeccs center
1-0
(0-0)
Balogh 47
Csepel FC:
Major -- Nyúl, Mészáros, Szabó, Mészáros (Zsivoczky-Pandel 70), Molnár (Torda 81), Teplán, Balogh, Kocsis, Lassú (Mankó 90), Fisli

MOL Vidi FC II:
Hársfalvi -- Ódor, Zeke Márió, Pápai (Pratsler 57), Kristán (Gyürki Máté 62), Szalai, Takács Martin (Tajti Bálint 84), Galacs Erik, Lencsés, Tarnóczi, Tamás Olivér
2019.03.03. BudapestCsepel Béke téri StadionJátékvezetők: Bognár RékaPunyi GyulaKöteles Csaba

A téli szünetet követően, március első vasárnapján folytatódott az NB III-as pontvadászat. Második csapatunk annak a Csepelnek az otthonába látogatott, amely a forduló előtt ugyanannyi ponttal, több győzelmének köszönhetően állt a Vidi II előtt egy hellyel a tabellán. Ősszel a két csapat székesfehérvári bajnokiján 5-0-ás Vidi II-siker született.

A nem túl jó minőségű pályán az első félidőben mindössze egy komolyabb helyzetet jegyezhettünk fel, a korábban a Vidiben is futballozó Kocsis Dávid fejelt közelről kapura egy szabadrúgást követően, Hársfalvi azonban nagy bravúrral védett. A hazaiak többnyire rögzített szituációkból tudtak veszélyeztetni, míg mi igyekeztünk kombinatívan játszani, de a Csepel védelmén nem igazán találtuk a rést.

A második félidő legelején egy félpályáról felívelt szabadrúgás után került Balogh helyzetbe, és éles szögből kilőtte a hosszú sarkot (1-0). Tímár Krisztián cserékkel igyekezett felpezsdíteni a támadójátékunkat, és az 57. percben pályára lépő Pratsler Benjámin szűk tíz perc elteltével egyenlíthetett volna, azonban nem túl erős lövését védeni tudta a csepeli kapus. Az utolsó 20 percben a Csepelnek többnyire sikerült eldugnia a labdát, fiatal csapatunk pedig próbálkozott ugyan, hogy legalább az egyik pontot megszerezze, végül azonban nem sikerült egyenlíteni.

A MOL Vidi FC II március 10-én délelőtt azt a BKV Előrét látja vendégül, amely a legutóbbi játéknapon a tabella 3. helyén álló Komáromot 6-1-re legyőzte a fővárosban.