90.Kovács szöglete után a kínai kapus kiütötte a labdát.
87.Acheampong szöglete után jól védekeztünk.
85.Marko Scsepovics helyett Réti a pályán.
83.Wanshun Yan lőtt ballal, 28 méterről felső kapufát.
80.
78.Bastians került a földre Vinícius mellett, a játékvezető először továbbot intett, majd az asszisztens jelzésére büntetőt ítélt, amit Acheampong lőtt a bal alsóba. Kovácsik jó irányba vetődött, de nem érte el a labdát.
76.Hao Guo váltja Obi Mikelt.
73.
71.Tianyi Qiu jött be, Jiakang a helyén.
71.Vinícius fejese ment el a kapu mellett.
69.Vinícius beállásával Fiola lett a jobbhátvéd, Nego feljebb lépett Nikolov helyére, Kovács Lazovics helyén játszik.
68.Vinícius jön Lazovics helyett.
67.Liao Zhou lőtt 18 méterről fölé.
65.Yang Cao próbálkozott, a labda középre ment, Kovácsik hárított.
64.Stopira beadására rosszul jött ki a kínai kapus, de jutottunk helyzetig.
62.
62.Nikolovot Kovács váltotta.
61.GÓÓÓL! Stefan tette a labdát Lazovicshoz, aki egy remek csellel becsapta védőjét, Scsepovicsot hozta játékba, aki 10 méterről a kapuba lőtt.
59.Scsepovics tört be balról a tizenhatoson belülre, majd 12 méterről laposan lőtt, Jia védett.
58.
57.Nego rossz passza után Acheampong léphetett ki, ám kicsit hosszan tolta meg a labdát, Kovácsik leszedte a lábáról.
55.Jiakang szögletét Juhász fejelte ki, Acheompong lövését Stefan blokkolta.
54.Jiakang szöglete veszélytelen volt.
53.Juhász mentett a kapunk előtt.
51.Nego szerelése után Stefan próbálta helyzetbe hozni testvérét, de Jia kivetődve megszerezte a labdát.
50.Lazovics ívelt egy szabadrúgást jobbról a kapu elé, a kínai kapus kiütötte a labdát, majd Juhász lőtt egy pattanás után 16-ról fölé.
49.Stopira beadása lett rövid Lazovicsnak.
47.Szünetben nem cseréltünk.
46.Folytatódik a meccs.
45 +1.Vége a félidőnek.
45.GÓÓÓL! Scsepovics passza után Lazovics a tizenhatos vonaláról hatalmas gólt lőtt a jobb felsőbe!
44.Laztovics ugratta ki szépen Scsepovicsot, aki bevezette a labdát a tizenhatoson belülre, majd jobbal lőtt, egy védőben elakadt a labda.
43.Acheampong lőtt balról, a labda kicsit megpattant Juhászon, de Kovácsik biztosan védett.
42.

41.GÓÓÓL! Marko Scsepovics ment el a jobb szélen, átívelt a hosszúra Stefanhoz, aki mellel levette a labdát, majd jobbal a bal alsóba passzolt.
40.Szép támadás végén mentett a kínai hálóőr a rövidsaroknál.
38.
37.Stopira lapos beadását szedte fel a kínai kapus.
35.Acheompong szöglete a másik oldal szögletzászlójánál hagyta el a pályát.
33.Lazovics adott remek labdát Stefannak, aki kétszer is próbálkozhatott helyzetben, de mindkétszer a kapust találta el 15 méterről.
31.Fiola indítása volt hosszú Lazovicsnak.
28.Acheompong szögletét Stefan fejelte ki a rövidről.
25.Yang vállalkozott lövésre 25 méterről, fölé szállt a labda.
24.
23.Most Nego szerzett labdát, Dankonak passzolt, aki Stefant próbálta kiugratni, de picit hosszú volt a passza.
22.Hadzic szerzett labdát a félpályánál, Scsepovicsot indította, aki viszont pontatlan volt.
20.A Scsepovics buktatása miatt megítélt szabadrúgást Lazovics tekerte a kapu elé balról, de hosszú kavarodás után végül nem tudtunk veszélyeztetni.
17.Yaefeng passzolt üres területre, de Kovácsik kicsúszva megszerezte a labdát.
14.
13.Danko emelése után Nikolov dőlt volna rá a labdára, de lest jelzett az asszisztens.
12.Mikel ívelése nem volt jó senkinek középen.
11.A második kínai szöglet Scsepovics mentett.
9.Acheompong tört kapura jobbról, de Kovácsik jól zárta a szöget. A szöglet is kapusunké lett.
8.Danko szögletét kifújta a szél a pályáról a hosszú oldalon.
7.Nikolov került helyzetbe, 13 méteres lövését blokkolták.
4.Stopira beadását Nikolov húzta vissza az alapvonalról, Danko elől azonban menteni tudtak.
3.Danko került jó helyzetbe egy hiba után, de a passzába beleléptek, így nem tudta kiugratni Stefant.
1.Elkezdődött a meccs!
-2.​Ide kattintva élőben nézheti a mérkőzést!
-5.Hamarosan érkeznek a csapatok.
-10.Tiszta fehérben játszunk ezúttal.
-15.Befejezték a melegítést a csapatok.
-20.Ellenfelünk vezetőedzője az egykori legendás német középpályás, majd hátvéd, Uli Stielike. A Vidi-szurkolóknak leginkább onnan lehet ismert, hogy játszott a '85-ös UEFA-kupa-döntőn a Real Madrid színeiben csapatunk ellen. A 42-szeres válogatott, Európa-bajnok, vb-ezüstérmes, többszörös spanyol, német és svájci bajnok a vidi.hu kedvéért visszaemlékezett a felejthetetlen kupadöntőre, amit kedden olvashatnak majd a vidi.hu-n!
-25.Pár percre eleredt az eső a Marbella Football Centerben. Nem kizárt, hogy a mérkőzés közben is esik majd.
-30.
-35.Mezőnyjátékosaink és az ellenfél is csatlakoztak a bemelegítéshez.
-40.Kapusaink elkezdték a melegítést.
-45.Megérkezett a csapat.
-50.A mai kezdő: Kovácsik - Nego, Juhász, Fiola, Stopira - Hadzic - Pátkai, Nikolov - Lazovics - Scsepovics, Stefan.
-55.
-60.A helyszínen változékony idő van, fúj a szél, a hőmérséklet 17 Celsius-fok.
-65.Köszöntjük szurkolóinkat a Marbella Football Centerből! 16.00-kor kezdődik utolsó spanyolországi felkészülési mérkőzésünk, az ellenfél a kínai Tiencsin TEDA.
  • Kezdőcsapatok
  • Cserék
Mérkőzés után

Marko Nikolics:

„Jó meccset játszottunk a kínai élvonal egyik csapata ellen. Közel egy hónapot töltött távol az otthonától az egész küldöttség, a játékosok és a stáb tagjai, de megérte, mert jó munkát végeztünk. A második edzőtáborban három meccsen nyertünk, ezeken hat gólt lőttünk és csak egy gólt kaptunk, azt is büntetőből, ezek mellett volt ugye a Dinamo elleni mérkőzés, amely irreállisra sikerült. A másik három találkozón jól teljesítettek a játékosok, a Krasznodar és a Tiencsin ellen azok a labdarúgók, akik valószínűleg főbb szerepet játszhatnak majd a tavaszi idény során taktikailag fegyelmezetten, szervezetten játszottak minden egyes pillanatában a mérkőzéseknek, sikerült modelleznünk azt, ahogyan játszani szeretnénk a szezon során. Persze az éles találkozók teljesen mások, mint a felkészülési mérkőzések. Most ismét lesz mindenkinek pár napja feltöltődni, és otthon folytatjuk az edzéseket. A tervek szerint jövő hét kedden lesz még egy edzőmeccsünk a Mosonmagyaróvár ellen, majd jön a Vasas elleni bajnoki, nekünk most az a legfontosabb, hogy ott jól sikerüljön az évkezdet. Az edzőtáborral kapcsolatban még fontosnak tartom megjegyezni, hogy nem történt semmilyen izomsérülés, szóval már csak Huszti Szabolcs visszatérését várjuk.”

Uli Stielike:

„Nagyon jól játszottunk az első félidő negyvenedik percéig, az első kapott gólig. Nálunk volt többet a labda, voltak lehetőségeink is, de az első gól után gyorsan érkezett a második is – ellenfelünk második és harmadik gólja egyébként nagyon jól kivitelezett kontratámadásokból esett. A Videoton játékosai sokkal nyugodtabbak voltak a kapu előtt, mi pedig sajnos az ellenfelünk kapuja előtti 25 méteres területen nagyon sok hibát vétettünk.”

3-1-es győzelemmel zártuk a második spanyolországi edzőtábort

A kínai élvonalban szereplő Tiencsin Teda ellen Stefan és Marko Scsepovics, valamint Lazovics is betalált.

A kínai élvonalban szereplő Tiencsin Teda ellen zárta a második spanyolországi edzőtábort csapatunk hétfő délután Marbellában. A találkozón ugyanaz a 11 játékos kapott szerepet kezdőként, mint az FK Krasznodar elleni győztes meccsen, azaz a Kovácsik – Nego, Juhász, Fiola, Stopira – Anel Hadzic – Pátkai, Nikolov – Lazovics – Marko Scsepovics, Stefan Scsepovics sor volt ott a pályán a kezdő sípszó pillanatában. Az ellenfél kezdőjében ott volt a Chelsea korábbi klasszisa, John Obi Mikel is, a kínaiak vezetőedzője pedig nem más, mint a Vidi ellen az 1985-ös UEFA-kupa döntőjében is pályára lépő német legenda, Uli Stielike.

Először Kovácsik Ádám volt munkában a kilencedik percben, miután a ghánai válogatott Acheampong vágtázott el a szélen, de kapusunk jól zárta a szöget. A 25. percben Acheampong cselezgetett a szélen, középre passzolt, a labdát pedig egy labdakezelési hibát követően végül Yang Cao bombázta távolról a kapu fölé. A 33. percben Stopira felpasszát Lazovics pörgette szép mozdulattal Stefan Scsepovicshoz, aki kétszer is 15 méterről próbálkozhatott, de Jia Du mindkétszer hárítani tudott. Hét perccel később Marko Scsepovics adott remek labdát Negónak, középen hárman is várták a centerezést, de a kínai kapus belevetődött az átadásba. A 41. percben viszont már gólpasszt írhattunk fel Marko neve mellé, jobb oldali beadasát testvére, Stefan mellel levette, majd belsővel a hosszúba passzolta a labdát. Ez volt Stefan Scsepovics első gólja Vidi-mezben (1-0).

A félidő utolsó percében egy remek kontratámadással növeltük előnyünket: Nego vezette át a labdát az ellenfél térfelére, a jobbszélen futó Marko Scsepovicshoz játszott, aki Lazovicshoz passzolt, Danko pedig a tizenhatos vonaláról a hálóba bombázott (2-0). A játékvezetők a gól után le is fújták a játékrészt.

A szünet után 12 perc telt el, amikor egy eladott labdára Acheampong csapott le, de Kovácsik jól mozdult ki a kapujából. Két perccel később Marko Scsepovics lövését még hárította a kínai hálóőr, a 61. percben azonban egy újabb szép Vidi-akció végén Marko is betalált, miután Lazovics passzát nyolc méterről a tehetetlen védelem mellett gólra váltotta (3-0).

A 77. percben Bastians került a földre Vinícius mellett az alapvonalnál, a játékvezető az asszisztens jelzésére büntetőt ítélt. Kovácsik érezte az irányt, de Acheampong kellő erővel rúgta a tizenegyest, így szépített ellenfelünk (3-1).

A 83. percben Yan vállalkozott lövésre 28 méterről, a ballábas kísérlet a lécen csattant. A hajrában mezőnyjáték folyt a pályán, Lazovics és a Scsepovics-testvérek góljaival 3-1-re legyőztük a Tiencsin Teda együttesét.