90 +3.Vége a mérkőzésnek, 3-0-ra nyert az MTK.
90 +1.Torghelle helyén Lencse.
90 +1.Pátkai lőtt fölé 21 méterről.
90 +1.2 perc a ráadás.
89.Tisztázták.
88.Nego beadása Hodzicot találta meg, a labda lepattant, majd Kychak leütötte, Hodzic földön fekve ollózott középre, de Ikenne-King szögletre fejelte.
85.

83.Nikolov is besárgul, Vogyicska elé lépett be.
83.Milanov beadását Pátkai fejelte el, de ez is mellé - szinte hihetetlen.
81.Vogyicska jön Kanta helyett.
80.Fiola szerelt határozottan, Kassai lefújta, majd Juhásznak osztott ki reklamálásért sárgát.
80.Gera helyén Farkas II Balázs.
79.Milanov újabb beadását is nehezen tisztázzák, de nincs gól.
79.Stopira fejelt 7 méterről, meg is pattant, de Kychak ezt is kivédi!
78.Veszélyesen jött be, de Stopira elől elrúgták, szöglet.
78.Nego beadásáról megint centikkel maradunk le, Ikenne-King szögletre tisztáz.
76.

75.Nego beadását Hodzic fejelte centikkel a kapu mellé.
74.Torghelle játszott Schäferhez, aki ballal, egyből lőtt, kevéssel a bal kapufa mellé.
71.GÓL!

Nego elől hozta el Selin, beadása Juhász hátáról pattant Bognár elé, aki 12 méterről, balról kilőtte a bal alsót, 0-3.
71.Bognár játszott Torghelléhez, aki estében Tujvelbe emel.
69.Kychak húzza le Milanov szögletét.
68.Schäfer tisztázott szögletre.
68.Stopira esik el, Kassai lefújja, újabb veszélyes beadás jöhet.
67.Kanta is besárgul, Kovácsnak lépett oda.
65.Nego beadását Hodzic teljesen tisztán fejelhette 12 méterről, kevéssel mellé!
63.Kovács rúgott oda Torghellének, sárga.
62.Szögletet rúghatunk!
61.Scsepovics húzott befelé balról és 18 méterről tüzelt, Kychak kitolta!
61.Hatalmas a nyomás az MTK kapuján!
60.Stopira életveszélyes beadására Hodzic és Scsepovics is csúszott, de 3 méterre a kaputól mindkettejük éppen elkésik, nincs szépítés!
58.

58.Juhász emelkedett Milanov szögletére és lefejeli Torghellét, de a földről kapu fölé pattan! Újabb ziccer!
57.Vass fejelte ki, még egy sarokrúgás.
57.Milanov szöglete Juhászról pattant tovább, Scsepovics levette, befordult és 6 méterről lőtt, Kychak védett ziccerben!
56.Vass mentett Pátkai passza és Nego beadása után szögletre.
55.Huszti helyén Hodzic, Hadzic helyén Pátkai.
54.Nego fejelte ki Ikenne-King beadását.
53.Pátkai és Hodzic érkeznek majd.
52.Stopira beadása került két MTK védő között Nikolov elé, aki hat méterről, a kapussal szemben belebombázta Kychakba. Hatalmas ziccer volt.
51.Kychak öklözte el Huszti szabadrúgását.
50.Veszélyesen hullott a tizenhatosra Kanta labdája, Schäferről lepattant, Tujvel ziccerben mentett.
49.Hadzic szabálytalankodott Schäferrel, sárga.
46.Folytatódik a mérkőzés!
45 +1.Vége az első játékrésznek, 2-0-ra vezet az MTK a félidőben.
45.Torghelle csúsztatta mellé Kanta beadását.
45.Huszti buktatta Gerát a tizenhatos oldalvonalától nem messze, szabadrúgás veszélyes helyről.
42.Schäfer fejelt 15 méterről, Tujvel lehúzta.
41.Schäfer kereste Torghellét, Fiola óriásit mentett, Tujvel rávetődött a labdára, de kicsúszott vele szögletre.
40.Milanov beadását vágták ki.
38.Nego beadásába Vass fejelt bele, majd Kychak lehúzta.
36.GÓL!

Schäfer szerzett labdát, Selint indította, aki beadás helyett lövésre játszott Kantához, a csapatkapitány 19 méterről a jobb alsóba lőtt.
36.
35.Schäfer passzát Stopira hozta el Bognár elől.
33.Huszti beadása Stopiráról hátra felé pattant, majd Pintér tudott tisztázni szorult helyzetben.
32.Milanov fordult le három emberről is, Ikenne-King faultolta, ígéretes helyről szabadrúgás.
31.Kychak lehúzta az első Vidi-sarokrúgást.
31.Hadzic játszott vissza Negóhoz, aki beadott volna, de blokkolták, szöglet.
29.Bognár emelt kapu fölé egy bedobás után 13 méterről.
28.Semlegesítve.
28.Kanta szögletét Pintér lőtte rá kapásból, Tujvel kitornázta! Szöglet.
27.Megint Selin kanyarított be, most Stopira megelőzte Gerát, szöglet.
27.

26.Fiola csúszott Torghelle után a félpályánál, sárga.
25.Scsepovics tartott meg egy felpasszt és továbbtette Husztinak, aki Kovácshoz játszott. Ő rávezethette Baloghra, aki azonban szerelni tudott, majd nem sokkal később Kovács beadása is elakadt.
22.GÓL!

Selin lépett be ismét a tizenhatosra, de Nego szorításában most beadott, Gera érkezett a jobb oldalon és Stopira mellől a kapuba pöckölt.
21.Bognár játszott balra a helyzetben érkező Selinnek, aki Nego érkezésétől megzavarodva jócskán mellé lőtt.
19.Gera ugratta ki Bognárt, aki jobb oldalról, kissé éles szögből óriási erővel zúdított a kapufára, ahonnan kipattant a labda. Nagy helyzet volt.
18.Szép összjáték végén Huszti beadására Nikolov érkezett, de mellécsúsztatott.
16.

15.Selin fülelte le Juhász passzát, de Nego javított, mielőtt elindult volna a kontra.
14.Támad az MTK is, Kanta vett le egy indítást és Bognárhoz passzolt, aki elfektette Nikolovot, de maga is elcsúszott, így nem tudott kapura lőni helyzetben.
13.Kovács indította Scsepovicsot, aki kilépett volna ziccerben, de az asszisztens behúzta a lest, a visszajátszás alapján jogtalanul.
13.Gera Dániel belépője késett el, Stopira szenvedte el, a vétkes sárgát kapott.
12.Juhász hibáját javította Nego, majd átverte Schäfert, aki szabálytalankodott vele.
11.Agresszív letámadásunknak köszönhetően Nikolov szerzett labdát, Kovács indította Scsepovicsot, aki balra játszott, Stopira pedig távolról lőtt, de Kychak felszedte.
10.Juhász felpassza Husztit találta meg, aki szépen továbbtette Negónak, ám beadása lecsúszott.
8.Nego passzát fülelte le Gera, aki Torghelléhez játszott volna lövés helyett, Fiola azonban visszaért és elpöckölte, majd Tujvel lecsapott.
7.Selin fejese messze elkerülte kapunkat.
6.Hadzic mentett becsúszva, szöglet.
3.Milanovval szabálytalankodtak.
1.Az MTK kezdte a meccset.
-2.A találkozó előtt Tujvelt 100., Juhász Rolandot a 250. NB I-es mérkőzése alkalmából köszöntöttük - utóbbit közösen az MTK-val, hiszen nálunk 143, a fővárosiaknál 107 találkozót teljesített az élvonalban.
-4.A megszokott "A gyűlölet nem pálya!" molinóval együtt érkeznek a csapatok is!
-5.A cserék már a pályán.
-8.Baki, Deutsch és Gengeliczki sérültek az MTK részéről.
-10.Meg is történt!
-15.

-20.A játékosok a pályán melegítenek, de hamarosan visszatérnek az öltözőbe.
-25.Kovácsik Ádám a londoni meccset követően ismételten a kispadon kapott helyet.
-30.A Vidi kezdőjében csütörtökhöz képest egy változtatás van: Kovács István került be Viníciushoz képest.
-35.Az MTK-nál ezúttal csere az NB I kanadai táblázatának 2. helyezettje, Lencse László, kezdő viszont egykori csatárunk, Torghelle Sándor, akit az idényben először ér ez a megtiszteltetés.
-40.Az MTK a szombati eredményekkel visszacsúszott 6.-nak.
-45.A Ferencváros tegnapi döntetlenjével esélyt kaptunk, hogy egy győzelemmel két ponttal közelíthessünk hozzájuk.
-50.Az MTK kezdője az alábbiak szerint alakul: Kychak - Ikenne-King, Balogh B., Pintér Á., Selin - Vass Á. - Schäfer, Kanta J., Bognár I., Gera D. - Torghelle.
-55.Az alábbi kezdő tizenegyet jelölte ki Marko Nikolics a mai összecsapásra: Tujvel - Nego, Juhász, Fiola, Stopira - Nikolov, A. Hadzic, Huszti - Kovács I., Milanov - M. Scsepovics.
-60.

-65.Köszöntjük szurkolóinkat a Pancho Arénából, ahol együttesünk 18 órai kezdettel az MTK Budapest FC-t fogadja az OTP Bank Liga 10. fordulójában.
Mérkőzés után

Marko Nikolics:

"Először is gratulálok az MTK-nak, jól játszottak. A mi játékunkról egy üres lufi jutott eszembe. Sok energiát kivett az elmúlt 20 nap alatt lejátszott 7 meccs, plusz a rengeteg utazás a csapatból. Az első félidőben a játék és a hozzáállás sem volt megfelelő, sok labdát veszítettünk, talán 10-nél is többet, ami nem jellemző ránk a bajnokságban, sőt kiemelkedően ritka volt idáig. A másodikban pedig hiába alakítottunk ki sok helyzetet, úgy tűnt, ha két napig játszunk, akkor sem megy be egy sem. Az MTK viszont kihasználta az újabb lehetőségét és eldöntötte a meccset. Üresek voltak a lelátók, nem volt energiánk, 13-14 játékost használunk a rotációban, közülük kettő új ember, akiknek azért még idő kell a beilleszkedéshez. Tudtuk, hogy nem lesz könnyű a három sorozatban jól teljesíteni. Egyszer fent, egyszer lent vagyunk. Reméljük, azért összességében többször leszünk fent."

A sajtótájékoztatón kérdésként elhangzott, hogy miért az említett 13-14 játékos alkotja a rotációt.

"Ma kettőt cseréltem, ezt mindenki láthatta. A kispadon egy középhátvéd, két balhátvéd és egy középpályás maradt. Elég ennyit mondanom. Nincs eltiltott, nincs sérült, csak nem volt más. De ezt nem kifogásként mondom. Önök közül volt, aki itt volt a Malmö elleni meccs után, amikor eufórikus hangulatban voltunk. Biztosan emlékeznek arra is, amit akkor mondtam."

Feczkó Tamás:

Gratulálok a Vidinek és Marko Nikolicsnak, mert amit eddig csináltak az idényben az európai kupákban, azzal visszaadták a magyar szurkolók hitét, a Stamford Bridge-en is fantasztikusan játszottak. Fáradtak voltak a házigazdák, mi pedig jól, taktikusan játszottunk, mindenki hozzátette a magáét a sikerhez. Az első félidőben nagyon jól játszottunk, a két gól mellett lőttünk egy kapufát is és még további lehetőségeink is voltak. A második játékrészben túléltük a Vidi-rohamokat, néha szerencsénk is volt, a harmadik góllal eldöntöttük a meccset. Minden elismerésem a játékosoknak, nem tudok most jobb szót, nagyon intelligensen játszottak.

Győzött az MTK a 10. forduló utolsó mérkőzésén

A fővárosi kék-fehérek az első félidőben már 2-0-ra vezettek, végül 3-0-ra nyertek.

A csütörtök esti, Chelsea elleni londoni EL-mérkőzés után csapatunk ezúttal Felcsúton lépett pályára, ellenfelünk pedig az idén az élvonalba visszajutó, a mérkőzés előtt a 6. helyen álló MTK volt. A kezdő sípszó előtt Tomas Tujvelt és Juhász Rolandot is köszöntötték. Kapusunk a DVTK ellen játszotta 100. NB I-es meccsét, míg Juhász Roland a Mezőkövesd ellen 250. alkalommal szerepelt a magyar élvonalban. Csapatkapitányunk két emlékmezt is kapott, hiszen az MTK-ban 107, míg a Vidiben 143 bajnokit játszott, így természetesen ez a két szám szerepelt a mezeken.

A találkozó eleje kiegyenlített játékot hozott, a 11. percben Nikolov szerzett labdát, Kovács indította Scsepovicsot, aki balra játszott, Stopira távoli, nem túl erős lövését könnyedén hárította az MTK kapusa. A 19. minutumban Gera ugratta ki Bognárt, aki jobb oldalról, kissé éles szögből hatalmas erejű lövést eresztett el, a labda a bal kapufán csattant. Három perccel később megszerezte a vezetést az MTK: Selin lépett be a tizenhatosra, majd Nego szorításában beadott, Gera pedig menetrendszerűen érkezett a jobb oldalon és Stopira mellől a kapuba pöckölt (0-1).

Az első félóra legvégén Bognár emelt kapu fölé egy bedobás után 13 méterről. A 36. percben jött az újabb hideg zuhany, Schäfer szerzett labdát, Selint indította, aki beadás helyett lövésre játszott Kantához, a csapatkapitány pedig 22 méterről a jobb alsóba bombázott (0-2).

Az 52. percben Stopira beadása került két MTK védő között Nikolov elé, aki hat méterről, senkitől sem zavartatva belebombázta a labdát Kychakba. Hatalmas ziccer volt! Öt perccel később Milanov szöglete Juhászról pattant tovább, Scsepovics levette, befordult és 6 méterről lőtt, Kychak védett ziccerben. Nem telt el újabb egy perc, amikor Juhász emelkedett Milanov szögletére és lefejelte Torghellét, de a földről kapu fölé pattan a labda. A 61. percben Scsepovics húzott befelé balról és 18 méterről kapura lőtt, Kychak kitolta! Négy perccel később Nego beadását Hodzic teljesen tisztán fejelhette 12 méterről, kevéssel ment csak mellé! A második félidőben óriási nyomást sikerült az MTK-ra helyeznünk, de a legnagyobb helyzetek is kimaradtak.

Nem úgy a túloldalon! A 71. percben Nego elől hozta el Selin a labdát, beadása Juhász hátáról pattant Bognár elé, aki 12 méterről, balról kilőtte a bal alsót (0-3). Tíz perccel a vége előtt ismét az MTK kapusa parádézott, Stopira fejelt 7 méterről, a labda meg is pattant, de Kychak ezt is kivédte! Ez volt a mérkőzés utolsó nagy gólhelyzete, a hátralévő időben már nem változott az eredmény.

Csapatunk legközelebb a válogatott szünet után, október 20-án a Haladás otthonában lép pályára.